Osoite Tupalankatu 9
15680 Lahti
Avoinna arkisin klo 8:00 - 16:00

Puuntyöstökoneet

Heikki Laine Myyntipäällikkö, Tuoteryhmäpäällikkö massiivipuukoneet
Sähköposti heikki.laine@penope.fi
Puhelin 0500 355 151
Veli-Pekka Heliander Aluemyyntipäällikkö, Lounais-Suomi
Sähköposti veli-pekka.heliander@penope.fi
Puhelin 050 551 6443
Miikka Kivistö Myynti- ja markkinointipäällikkö, Aluemyyntipäällikkö Länsi- ja Itä-Suomi, Tuoteryhmäpäällikkö peruskoneet
Sähköposti miikka.kivisto@penope.fi
Puhelin 045 636 6123
Timo Kärkölä Aluemyyntipäällikkö, Pohjois-Suomi
Sähköposti timo.karkola@penope.fi
Puhelin 0500 617 970
Vesa Kiuru Tuoteryhmäpäällikkö levykalustekoneet
Sähköposti vesa.kiuru@penope.fi
Puhelin 0500 499 019
Hannu Lekkermäki Projektijohtaja, Massiivipuutuotantolaitokset ja linjat
Sähköposti hannu.lekkermaki@penope.fi
Puhelin 040 736 7799
Jukka Pelkonen Myyntipäällikkö, Tuoteryhmäpäällikkö hionta ja pintakäsittely
Sähköposti jukka.pelkonen@penope.fi
Puhelin 0500 354 150
Hannele Laine Myyntiassistentti
Sähköposti hannele.laine@penope.fi
Puhelin 050 590 7162

Alumiinintyöstökoneet

Jukka Rokkila Tuoteryhmäpäällikkö
Sähköposti jukka.rokkila@penope.fi
Puhelin 0400 904 180
Liisa Kiukkonen Myyntiassistentti
Sähköposti liisa.kiukkonen@penope.fi
Puhelin 040 587 1916

Suodatinlaitteistot ja kipinänilmaisu

Heikki Kiilholma Tekninen myyjä
Sähköposti heikki.kiilholma@penope.fi
Puhelin 040 537 4597
Jouni Pakkanen Tuoteryhmäpäällikkö
Sähköposti jouni.pakkanen@penope.fi
Puhelin 0500 773 397
Liisa Kiukkonen Myyntiassistentti
Sähköposti liisa.kiukkonen@penope.fi
Puhelin 040 587 1916

Antti Rannos Tuoteryhmäpäällikkö
Sähköposti antti.rannos@penope.fi
Puhelin 044 970 4094
Ossi Viljanmaa / Hartman Rauta Terät ja liimat / Pohjanmaan alue
Sähköposti ossi.viljanmaa@hartman.fi
Puhelin 0500 354 078
Henri Vauhkonen Tekninen myyjä
Sähköposti henri.vauhkonen@penope.fi
Puhelin 040 723 2755
Liisa Kiukkonen Myyntiassistentti
Sähköposti liisa.kiukkonen@penope.fi
Puhelin 040 587 1916

Veli-Matti Kauppinen Varaosapäällikkö
Sähköposti veli-matti.kauppinen@penope.fi
Puhelin 040 587 1962
Vili Forsblom Varaosamyyjä
Sähköposti vili.forsblom@penope.fi
Puhelin 040 587 1956
Jorma Sallmén Varaosamyyjä
Sähköposti jorma.sallmen@penope.fi
Puhelin 040 587 1562

Marko Eerola HelpDesk / huoltoteknikko
Sähköposti helpdesk@penope.fi
Puhelin 040 154 6600
Olavi Hiissa Huoltopäällikkö
Sähköposti olavi.hiissa@penope.fi
Puhelin 0500 414 557
Tero Salminen Huoltoinsinööri
Sähköposti tero.salminen@penope.fi
Puhelin 050 566 3606
Jesse Tähtinen Huoltoinsinööri
Sähköposti jesse.tahtinen@penope.fi
Puhelin 040 576 6338
Jari Lepistö Huoltoteknikko
Sähköposti jari.lepisto@penope.fi
Teemu Mesiäinen Huoltoteknikko
Sähköposti teemu.mesiainen@penope.fi
Pekka Peltokangas Huoltoteknikko
Sähköposti pekka.peltokangas@penope.fi
Roni Soini Huoltoteknikko
Sähköposti roni.soini@penope.fi
Rainer Vilen Huoltoteknikko
Sähköposti rainer.vilen@penope.fi
Kimmo Vilén Huoltoteknikko
Sähköposti kimmo.vilen@penope.fi

Pienkonehuolto

Jani Liukkonen Huoltoteknikko
Sähköposti jani.liukkonen@penope.fi
Puhelin 040 587 2371
Jukka Mäkelä Huoltoteknikko
Sähköposti jukka.makela@penope.fi
Puhelin 040 587 2038

Jarmo Kivistö Toimitusjohtaja
Sähköposti jarmo.kivisto@penope.fi
Puhelin 0500 353 453
Sanna Tynkkynen Controller
Sähköposti sanna.tynkkynen@penope.fi
Puhelin 040 820 2731
Harri Isotalo ICT-päällikkö
Sähköposti harri.isotalo@penope.fi
Puhelin 0500 355 646
Maija Malmelin Talousassistentti, myyntireskontra
Sähköposti maija.malmelin@penope.fi
Puhelin 040 587 2039
Tuija Sääksjärvi Talousassistentti, ostoreskontra
Sähköposti tuija.saaksjarvi@penope.fi
Puhelin 040 587 1352

Logistiikka

Sami Virtanen Varastovastaava
Sähköposti sami.virtanen@penope.fi
Puhelin 040 587 1278
Janne Welling Varastomies
Sähköposti janne.welling@penope.fi
Puhelin 040 587 1252
Osoite Tupalankatu 9
15680 Lahti
Avoinna arkisin klo 8:00 - 16:00
email info@penope.fi
tel. (03) 87 870
fax. (03) 878 7500
Tarvitsetko teknistä apua?

Soita maksuttomaan HelpDeskiimme, niin autamme sinua.

Soita 040 154 6600

Ota yhteyttä!