Osoite Tupalankatu 9
15680 Lahti
Avoinna arkisin klo 8:00 - 16:00

Otto Säntti

Huoltoteknikko
otto.santti@penope.fi

Jukka Rokkila

Toimitusjohtaja
jukka.rokkila@penope.fi
0400 904 180

Varaosatiedustelut ja
-tarjouspyynnöt

varaosat@penope.fi

Janne Heikkilä

Tarvikemyyjä, Länsi-Suomi, Lounais-Suomi ja Uusimaa
janne.heikkila@penope.fi
040 530 3763

Teemu Mesiäinen

Huoltopäällikkö
teemu.mesiainen@penope.fi

Topi Lehtonen

Huoltoteknikko
topi.lehtonen@penope.fi

Tiina Rönkkö

Myyntiassistentti
tiina.ronkko@penope.fi
040 629 9679

Marko Eerola

HelpDesk / huoltoteknikko
helpdesk@penope.fi
040 154 6600

Sanna Tynkkynen

Talouspäällikkö
sanna.tynkkynen@penope.fi
040 820 2731

Juuso Niinimäki

juuso.niinimaki@penope.fi
050 911 7988

Heikki Laine

Myyntipäällikkö, Tuotepäällikkö ikkuna- ja taloteollisuus
heikki.laine@penope.fi
0500 355 151

Jesse Tähtinen

Huoltopäällikkö
jesse.tahtinen@penope.fi

Tero Salminen

Huoltopäällikkö
tero.salminen@penope.fi

Elina Isotalo

Markkinointikoordinaattori
elina.isotalo@penope.fi
044 310 0284

Veli-Pekka Heliander

Aluemyyntipäällikkö, Lounais-Suomi ja Uusimaa
veli-pekka.heliander@penope.fi
050 551 6443

Jani Hiula

Aluemyyntipäällikkö Länsi-Suomi, Tuotepäällikkö massiivipuukoneet
jani.hiula@penope.fi
040 577 7368

Atte Kekkonen

Aluemyyntipäällikkö Itä-Suomi, Tuotepäällikkö muovintyöstökoneet
atte.kekkonen@penope.fi
044 296 3952

Kimmo Leuku

Tarvikemyyjä, Itä-Suomi ja Pohjois-Suomi
kimmo.leuku@penope.fi
040 193 3890

Vili Forsblom

Varaosamyyjä
Massiivipuuteollisuus ja kierrätys
vili.forsblom@penope.fi
040 587 1956

Timo Kärkölä

Aluemyyntipäällikkö, Pohjois-Suomi
timo.karkola@penope.fi
0500 617 970

Joni Viljanen

Ohjelmistoasiantuntija
joni.viljanen@penope.fi
040 847 9730

Samuli Markkola

ICT-päällikkö
samuli.markkola@penope.fi
040 672 6951

Jari Lepistö

Huoltoteknikko
jari.lepisto@penope.fi

Kimmo Vilén

Huoltoteknikko
kimmo.vilen@penope.fi

Sauli Lehtonen

Tuotepäällikkö hionta- ja pintakäsittely
sauli.lehtonen@penope.fi
040 673 8700

Antti Rannos

Tuotepäällikkö Biesse Group
antti.rannos@penope.fi
044 970 4094

Eemeli Polvela

Huoltoteknikko
eemeli.polvela@penope.fi

Jori Heiman

Purunpoistotarvikkeet
jori.heiman@penope.fi
040 576 6337

Hannele Laine

Myyntiassistentti
hannele.laine@penope.fi
050 590 7162

Maija Malmelin

Talousassistentti, myyntireskontra
maija.malmelin@penope.fi
040 587 2039

Jani Liukkonen

Huoltoteknikko
jani.liukkonen@penope.fi
040 587 2371

Tuija Sääksjärvi

Talousassistentti, ostoreskontra
tuija.saaksjarvi@penope.fi
040 587 1352

Miikka Kivistö

Hallituksen puheenjohtaja
miikka.kivisto@penope.fi
045 636 6123

Jouni Pakkanen

Tuotepäällikkö purun- ja pölynpoistolaitteet
jouni.pakkanen@penope.fi
0500 773 397

Juha Koikkalainen

Tuotepäällikkö kipinänilmaisu- ja suodatinjärjestelmät
juha.koikkalainen@penope.fi
040 590 5967

Jukka Mäkelä

Huoltoteknikko
jukka.makela@penope.fi
040 587 2038

Liisa Karjalainen

Huoltoteknikko
liisa.karjalainen@penope.fi

Sami Virtanen

Varastovastaava
sami.virtanen@penope.fi
040 587 1278

Jorma Sallmén

Varaosamyyjä
Puusepänteollisuuden peruskoneet ja pintakäsittely
jorma.sallmen@penope.fi
040 587 1562

Pekka Karjalainen

Huoltoteknikko
pekka.karjalainen@penope.fi
040 718 0613

Heikki Pietikäinen

Huoltoteknikko
heikki.pietikainen@penope.fi

Janne Welling

Varastomies
janne.welling@penope.fi
040 587 1252

Liisa Kiukkonen

Myyntiassistentti
liisa.kiukkonen@penope.fi
040 587 1916